2021. január 19., kedd

2021. január

Völgyi Anna: Vigyázhatnál a szádra, Laurám!


Kedves Olvasó!

Egy érdekes könyvet hoztam ma el Neked, viszonzatlan szerelemről, erős vonzódásról, lehetőségekről, elmulasztott esélyekről. Örülök, hogy elolvastam, Sári története elgondolkodtat a viszonzatlan szerelemről, ami után az ember könnyen hosszú ideig epekedik, még sincs bátorsága bevallani, vagy bármilyen lépést tenni. Félni az elutasítástól vagy épp bátornak lenni és mégis elutasítva lenni.

Sári vágyódását, döntéseit, gondolatait nem tartottam furcsának, nem okozott gondot az olvasása. Bár Laura reakciója meglepett, kicsit mást vártam volna. Az már biztos, hogy nem egy megszokott LMBTQ könyvet találtam. 😊 A végére nem számítottam, de tetszett, hogy így fejeződött be.

Összegezve egy nagyon aranyos, helyenként szomorú történet, amit csak ajánlani tudok olyan olvasóknak, akiket nem zavar, ha a főszereplőnő egy másik nő iránt érez vonzalmat. És a borítója is gyönyörű, művészi, a hangulatában pedig hozza a könyvet. 


Értékelésem: ✯✯✯✯✯

                              (5/5)

Idézetek: 

"- Ő a te nagy igazságod. Olyan életet érdemes élni, ami tele van gyönyörű, fájó igazságokkal."

"- Ne gondolkozz ennyire sokat, lányom. Reménytelenül szeretni még mindig jobb, mint sosem szeretni igazán."

Fülszöveg:

Völgyi Anna könyvének főhőse, Sára olyan döntést hoz, amely gyökeresen megváltoztatja az életét. Bár párjával, Andrással kiköltöztek szerencsét próbálni Angliába, ő nem érzi jól magát az ottani környezetben, ezért úgy dönt, hazajön Magyarországra, még akkor is, ha András nem hajlandó vele tartani, és itthon sokkal nehezebb boldogulni pályakezdő fiatalként. Beletelik egy kis időbe, de sikerül állást szereznie, patológiai asszisztens lesz egy kórházban. Ott ismerkedik meg leendő kollégájával, Laurával, aki kedvességével és nyitottságával különösebb erőfeszítés nélkül veszi le Sárát a lábáról. A végig parázsló humorral, plusz rokonszenves öniróniával előadott, bájosan naiv történetet Sára rózsaszín buborékján keresztül ismerhetjük meg, amely évődős-fájdalmas módon tesz hozzá az idealisztikus világképhez.