2022. június 16., csütörtök

2022. június

Bauer Barbara: A szív szabadságharcosai

Kedves Olvasó!

Nagyon szépen köszönöm Mörk Leonórának és a Jaffa Kiadónak a lehetőséget, hogy egy újabb Bauer Barbara könyvet olvashattam!

A borító és a fülszöveg azonnal megfogott és nagyon vártam a regény megjelenését. Nagyon tetszett, hogy a szép védőborítót levéve egy kokárda szerepelt a keményfedelen. Tavalyi évem egyik nagy kedvence volt A fényfestő, ami után az összes Bauer Barbara könyvét el szeretném olvasni. 

Kíváncsian kezdtem bele ebbe a történetbe is. Nagyon szeretem a történelmi könyveket és Barbara annyira jól el tud repíteni a különböző korokba. 

A korszak izgalmas és érdekes. Lili egy év alatt szeleburdi kislányból, komoly felnőtt nővé érik a forradalom és szabadságharc árnyékában. De bármennyire is akartam szeretni, ez a könyve most nem érte el a várt hatást. Sajnos számomra nem derült ki a fülszöveg alapján Bálint és Lili szerelmi története mennyire plátói és milyen következményekkel jár. Mivel ezt már csak spoileresen tudnám kifejteni, így inkább nem folytatom a gondolataimat. Az ő történetük így nem ért el hozzám, nem tudtam őket megszeretni. 

Értékelésem: ✯✯✯✯

                              (4/5)

Idézetek: 

"(...) a szeretet nem a megbocsátásról, hanem a megértésről szól."


A könyv adatai:

Kiadó:                           Jaffa Kiadó

Megjelenés:                     2022.

Megvásárolható:              Jaffa Kiadó

Oldalszám:                     272

Borító:                          Keménytáblás védőborítóval


Fülszöveg:

Lili és Bálint története az 1848-as szabadságharc idején játszódik. De játszódhatna száz évvel korábban, vagy akár ma is. Mit érnek az érzéseink, ha nem éljük meg őket, a gondolataink, ha nem hallgatunk rájuk? Mit ér a szabadságunk, ha a lelkünkben rabok vagyunk?
Ahogy 1848 tavaszán szerte Európában a hangjukat hallatják a szabadságharcosok, úgy érti meg Lili is elfojtott vágyait.

„Bele akartam bújni egy szárnyait bontogató fiatal lány bőrébe. Érezni akartam, ahogyan felismeri, mit is jelent az igazi szabadság. Ott akartam lenni, amikor először megdobban a szíve, felpezsdül a vére, szóra nyílik a lelke. Ehhez nem is találhattam volna alkalmasabb színteret, mint a szabadságharcot, és benne egy forradalmárt, aki talán sokkal többet jelent a lány életében, mint önmagában a szerelem.
Imádtam írni, Lilivel együtt átélni a fiatalságot, szabadságot, kibontakozó szerelmet!”
Bauer Barbara

BAUER BARBARA 1974-ben született, azóta él Etyeken. Írói pályáját újságíróként, televíziós szerkesztőként kezdte, mára hazánk egyik legtermékenyebb írója. 2012-ben jelent meg első regénye, a Légikisasszonyok, majd a sorozat további kötetei, a Két út között és a Magánutak. A Vakrepülés és az Elsuttogom százszor után megírta nagy sikerű történelmi regényeit, a Porlik, mint a sziklát, Az élet hangját, a Még látlak odafennt, a Kétszáz éves szerelmet, Az aranyműves fiát, A fényfestőt, A fekete rózsát. Írt életregényeket, köztük gróf Wenckheim Krisztina történetét, A leggazdagabb árvát; Demján Sándor gyermekkora nyomán a Messziről jött fiút és Máté Péter életregényét, Most élsz címmel.